Menu
Sepetiniz

İptal & İade Şartları

Satın aldığınız ürünlere ilişkin;

Teslimatın yapıldığı tarihten itibaren 14 gün içerisinde cayma hakkınızı kullanabilir veya,

Teslimatın yapıldığı tarihten itibaren 30 gün içerisinde, ayıplı mallar için iade veya değişim talebinizi bize bildirerek süreci başlatabilirsiniz.

 

ADIM ADIM KOLAY İADE SÜRECİ

1) İade ve değişim sürecinin başlayabilmesi için, Ürün İadesi bölümünden veya 0452 888 77 77  numaralı telefonu arayarak iade bildirimi açmanız ve müşteri hizmetlerimiz tarafından talebinize onay verilmesini beklemeniz gerekmektedir. İade bildiriminizi onaylamak amacıyla Aviled Aydınlatma temsilcisi sizinle irtibata geçecektir.

 

2) Onaylanan iade ve değişim bildirimleriniz için siparişinizi size getiren kargo firmasına teslim etmelisiniz. İade etmek istediğiniz ürünü Aviled Aydınlatma Müşteri Hizmetleri temsilcisi sizi aramadan veya başka bir kargo firmasıyla göndermeniz durumunda iadeniz kabul edilmeyecektir.

 

3) Teslimat adresinize gelen kargo firmasına iade etmek istediğiniz ürünleri ve siparişinize ait faturanın aslını teslim edin.  7 günlük cayma hakkı kullanılması durumunda kargo ücreti Müşteri tarafından karşılanacaktır.  Ayıplı malların 30 günde değiştirilmesi sürecinde kargo ücreti Aviled Aydınlatma tarafından karşılanacaktır.

 

4) Kargo firması tarafından adresinizden alınıp, bize ulaştırılan ürünler iade koşullarımız doğrultusunda değerlendirilererek kabul veya reddedilir. Bu işlemin sonucunda e-posta aracılığıyla bilgilendireceksiniz.

 

5) İade kabulünün depomuzda gerçekleştiği andan itibaren, tutar iadesi en geç 14 iş günü içerisinde alışveriş yaptığınız ödeme aracına yapılır. Ödemenizi kredi kartıyla gerçekleştirdiyseniz, taksitli işlemleriniz taksitli olarak, tek çekim işlemleriniz tek çekim olarak kartınıza iade edilir. Ödemenizi EFT/Havale,banka kartı (debit kart) ile gerçekleştirdiyseniz, banka hesabınıza iade edilir.

 

İade - Değişim Bildirimi

İnternet mağazamızdan veya telefonla sipariş üzerinden satın aldığınız ürünlerle ilgili taleplerinizi iki farklı şekilde bize bildirebilirsiniz.

 

1. Aviled Aydınlatma İnternet Mağazası üzerinden iade ve değişim talebini kendiniz başlatabilirsiniz.

        Hesabım menüsünün altında Siparişlerim  >  menüsüne girin ve ilgili siparişe tıklayın.

        İlgili sipariş üzerine tıklayarak, siparişinizin detayını açın.

        İade etmek istediğiniz ürünün yanındaki Ürün İade ( Kırmızı Buton ) Talebi bağlantısına tıklayın.Açılan pencerede iade nedeninizi belirterek açıklama kısmını doldurun ve Devam butonuna tıklayın.

 

2. Aviled Aydınlatma Müşteri Hizmetlerini 0452 888 77 77  numaralı telefondan arayarak talebinizi bize iletebilirsiniz.


İade ve Değişim Kabul Edilmeyen Durumlar

Aşağıdaki durumlarda ürün iade ve değişim talebinizi kabul edemiyoruz.

  •     İade etmek istediğiniz ürünün orijinal kutusu ve ambalajı bozulmuşsa veya kayıpsa,
  •     Demonte olarak satılan ürünün montajı yapılmışsa,
  •     Ürün özel siparişle üretilip size gönderilmişse.

    Siparişinize ait faturanın aslı, iade edilmek istenen ürünle birlikte gönderilmemişse, Garanti belgesi değişim ve iade için yeterli değildir. Fatura firma adına kesilmiş ise iade faturası gerekmektedir.

    Faturanızda yer alan ürüne ait renk, model değişikliği talebiniz için iade işlemleri başlatılacaktır.