Avizeler, modern aydınlatmanın güzel bir parçasıdır ve evlerimize ışıltı katarak ilgiyi bulunduğu ortama çekerler. Tabiki birçoğumuzda olduğu gibi avizeler evlerimizde genellikle salonda, yemek masalarımızın hemen üzerinde yer alır. Zaten avize alışverişlerinde akla ilk gelen en uygun yer evimizin gözdesi salonumuz veya odanın baş aktörü yemek masamız olacaktır. Her ne kadar seçenek çok olsa da salon gibi bilindik yerlere aydınlatma ürünleri seçimi yapmak nispeten kolaydır ve bu konudaki örnekler işimizi kolaylaştırır. Ancak hiç umulmadık yerlerde kullanılacak avizeler evinize yalnızca değişik bir hava katmakla kalmayacak aynı zamanda sizi ev dekorasyonu konusunda çevrenizin aranan ismi yapacaktır.

Bir avize ile umulmayanı hedeflemede ilk mekan, enfes lezzetlere ev sahipliği yapan sıcacık köşemiz, mutfaklar... Neredeyse tüm avizelerin artık her tarza uygun ve sınırsız çeşitliliğe sahip olması mutfaklarında modern bir dokunuş isteyenler için büyük bir fırsat. Örneğin minimal dokulu bir mutfakta bir avizenin her açıdan dikkat çekmesi görenler tarafından hayranlık uyandıracaktır.

Diğer mekanımız ise banyo. Evet evet doğru okudunuz, banyoda bir avize kulağa her ne kadar absürd gelse de banyo keyfinize keyif katacaktır. Tabi ki bu tarz alanlar için seçeceğiniz avizenin nemli ortama uygun olup olmadığına emin olmanızda fayda var.

Kısacası avizeler artık binlerce farklı tasarım ve materyali ile yaşam alanlarımızın her noktasında çarpıcı ve güzel sonuçlar elde etmemizi sağlayan birer dekorasyon objesi oldu. Dekorasyonlarımızı göz alıcı modern avize modelleri ile tamamlayabilir. Kimsenin aklına gelmeyecek noktalarda kullanıp bütün dikkati o noktaya çekebiliriz.

Peki antrenizi modern bir avize ile evinizin gözdesi yapmaya ne dersiniz? Evinizde aydınlatma bakımından gözardı edilmiş mekanlarda şıklık ve modernizmi birlikte tercih ederek antrelerin makus talihini değiştirebilirsiniz.

Son olarak bir saniyeliğine kalıplardan uzaklaşıp salonunuzda aynı avizeden iki tane olduğunu hayal edin. Asimetrik duruşuyla her baktığınızda içiniz açılacak. Salonunuz artık hiç sıkıcı olmayacak.

Siz de kendi uyguladığınız değişik mekan aydınlatma fikirlerini @aviledavize instagram hesabından bizimle paylaşabilirsiniz.