Avize Temizliği Nasıl Yapılır?

Yazar emrealan 19/03/2016 0 Yorumlar Tümü,

Avizelerimizin detayları arttıkca temizlenmesi daha zor olmakla birlikte, temizliklerini belli zaman aralıklarında yapmamız ışık kalitesini belli bir seviyede tutmak ve parlaklığını yitirmemesini sağlamak için önemlidir. Şimdi birkaç adımda avizelerimizi nasıl temizleyeceğimize ve avize temizliği yaparken nelere dikkat edeceğimize göz atalım.

1. Işıkları Kapatın, Ampüllerin Soğumasını Bekleyiniz(Led Ampül Kullanmıyorsanız).

 

Temizliğe başlamadan önce eğer açıksa ışıkları kapatınız. Kullandığınız standart akkor ampüller ise soğumasını bekleyiniz.
Not : Eğerki mümkünse ve bilginiz var ise sigorta kutusundan avizenize gelen elektriği kesiniz.
 

2. Temizlik Yapacağınız Alanı Hazırlayınız.
 

Ampüllerin soğumasını beklerken, alanı hazırlayabilirsiniz. Öncelikle temizlik sırasında oluşabilicek damlamaların zemindeki halı ve kaplama gibi şeylere zarar vermemesi için, avizenin alt kısmına suyu geçirmeyecek bir örtü seriniz. Ve sonrasında bir merdiveni avizeye rahatça ulaşabiliceğiniz şekilde yerleştiriniz.

3. Cam Temizleyici ve Pamuklu Bez Kullanın.
 

Avizenizdeki cam ve kristal taş ve benzeri bölümleri onlar için üretilmiş olan temizleyiciler ile temizleyiniz. Ve kullandığınız temizleyici spreyi direk cam veya kristale sıkmak yerine öncelikle pamuklu beze sıkınız. Sildiğiniz cam veya kristal bölümü yine pamuklu bezle hemen kurulayınız.

4. Gövde ve Metal Kısımları Temizleyin.
 

Kullandığınız hiçbir kimyasal içerikli temizleyiciyi avizenizin metal ve diğer plastik bölümlerinde kullanmayınız. Metal bölümleri sadece suda nemlendirdiğiniz bezle siliniz ve hemen kurulayınız. Aksi takdirde ileriye dönük olarak boyanın zarar görmesi ve paslanma gibi sorunlarla karşılaşabilirsniz.

5. Ampülleri Temizleyin.
 

Avizemizdeki ampülleri sadece kuru bez yardımıyla temizlemeyliyiz. Fazla baskı uygulamadan üzerindeki tozu kuru bezle alınız sonrasında ampüllerin yuvasına tam oturdugundan emin olunuz.

Yorum Yaz